تلفن :  66122141 - 021

هات پلیت

هات پلیت (0)

هات پلیت یک دستگاه آزمایشگاهی کوچک رو میزی است که از بیشتر از دو المنت حرارتی الکتریکی یا مشعل گازی ساخته شده است .

از تجهیزات آزمایشگاهی که استفاده‎ی فراوانی در محیط آزمایشگاه می‎شود می‎توان هات پلیت آزمایشگاهی را نام برد که اغلب اوقات به منظور حرارت دادن و گرم کردن آهسته‎ی مایعات و مواد آزمایشگاهی به کار گرفته می‎شود.امروزه هات پلیت‎ها قادر به این هستند که عمل همزدن و حرارت دادن محلول‎ها و مواد آزمایشگاهی را به شکل هم‌زمان انجام دهند.

از هات پلیت در آزمایشگاه می توان به عنوان یک دستگاه مستقل از دیگر تجهیزات استفاده کرد اما هات پلیت را معمولا به عنوان جایگزینی برای مشعل های یک اجاق یا برای بخش بالایی یک کوره کوچک استفاده می کنند.

همانند یک اجاق رومیزی ، هات پلیت ها دارای یک یا بیشتر از یک شعله هستند که به منظور گرم کردن مایعات یا جامدات استفاده می شود تا از این امر مطمئن شد که دمای مواد در یک سطح خاص حفظ می شود .

اکثر هات پلیت ها دارای یک طیف دمایی قابل تنظیم هستند ، و بعضی دارای تایمر می باشند که منبع حرارتی را بعد از مقدار مشخصی از زمان خاموش می کند

بعضی از هات پلیت های دارای چندین شعله اجازه می دهند دمای هر شعله به صورت جداگانه تنظیم شود ، در حالی که نمونه های دیگر برای تمامی شعله ها تنظیمات مشابهی دارند ، تا به کاربر اجازه داده شود محلول های مختلف را تحت شرایط یکسان تست کند .

سه سطح عنصر گرم کننده ی متفاوت مزایای مختلفی را به همراه دارند.

هات پلیت استیرر یکی از انواع پر کاربرد هات پلیت ها در آزمایشگاه هستند که از یک آهن ربای موتوری تشکیل شده اند که یک میله ی همزن قرار داده شده درون محلول را می چرخاند . هات پلیت استیرر به منظور جلوگیری از شکل گیری نقطه ی داغ ، بیش از حد گرم کردن ، و جدا سازی محلول هایی استفاده می شود. هات پلیت استیرر دیجیتالی دارای یک صفحه ی نمایش دیجیتالی است که به کاربران اجازه می دهد به طور دقیق دما و سرعت هم زدن را تنظیم کنند .

تفاوت هات پلیت با شوف بالن در نحوه توزیع حرارت می باشد به صورتی که در شوف بالن یا منتل آزمایشگاهی حرارت بصورت یکنواخت روی سطح شیشه آلاتی که مورد حرارت قرار می گیرند پخش می شود در حالی که در هات پلیت حرارت از قسمت پایینی و کف ظرف انجام می شود و سبب ایجاد دید بهتری نسبت به محتوای درون ظرف می شود .

نکاتی که در خرید هات پلیت مهم می باشند موارد زیر هستند:

– حجم و اندازه ی ظرفی که قرار است با هات پلیت گرم شود

– طیف و دقت دمایی ، قابلیت هم زدن و دقت آن

– تعداد فضا ها و نوع منبع تغذیه و طول سیم منبع تغذیه الکتریکی

شرکت آبان مهر نماینده فروش محصولات کمپانی IKA آلمان نظیر هات پلیت سری C-MAG HP و هات پلیت مگنت دار مدلهای RCT Basic ، RH Basic ، RH Basic2 ، RH Basic White ، RH Digital ، RH Digital White و سری هات پلیت مگنت‌دار C-MAG HS میباشد. همچنین این شرکت عاملیت فروش سری هات پلیت و هات پلیت مگنت‌دار صفحه استیل و صفحه سرامیکی از کمپانی IKA آلمان و کمپانی‌های کشور مالزی و چین را بر عهده دارد. تعمیر و سرویس انواع هات پلیت و هات پلیت مگنت‌دار توسط کارشناسان مجرب این شرکت انجام می‌پذیرد.

جهت سفارش و دریافت مشاوره میتوانید با شرکت "تجهیزات آزمایشگاهی آبان مهر" به شماره 65606491 تماس بگیرید.

خبرنامه

طراحی و توسعه : نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است
© 2018 DESIGNED BY no negar . ALL RIGHTS RESERVED